MAJORS (1)

Wielki Szlem Golf Park Józefów – czyli 4 turnieje typu Majors. W każdym sporcie część turniejów rozgrywanych w trakcie trwania sezonu namaszonych jest specjalną otoczką i prestiżem, nie inaczej jest u nas. Stworzyliśmy turnieje o specjalnej atmosferze i wzniosłym charakterze. W skład naszej wielkiej czwórki wchodzą:
JÓZEFÓW OPEN z wagą punktową x1.3
GPJ CUP z wagą punktową x1.4
Turniej kapitański z wagą punktową x1.0
Holiday Inn Warszawa Józefów Golf Cup z wagą punktową x1.5

Ogólna koncepcja turniejów typu Majors została zapożyczona z PGA i European Tour gdzie również rozgrywane są 4 turnieje wyższej rangi, są to oczywiście: PGA Championship, British Open, Masters i U.S. Open.

Sprawdź kalendarz turniejowy i zapisz się na wybrane turnieje!

Przejdź do kalendarza

Formuła turnieju: stroke play netto uwzględniający HCP klubowy
Format czasowy: 1 dzień, turniej dzienny
Ilość miejsc: 24
Broniący tytułu: Jakub Grzesiuk (brutto), Dariusz Kołoszyc (netto)
Waga punktowa: x 1.3
JÓZEFÓW OPEN to pierwszy turniej rankingowy w sezonie rozgrywany, w świetle dziennym. Jest to doskonała okazja do pokazania swoich umiejętności po przerwie zimowej i zdobycia pierwszego ważnego tytułu w sezonie. Pierwszy MAJOR sezonu jest jednodniowym turniejem w którym przewidziane jest wiele ciekawych nagród i konkursów.

Formuła turnieju: stroke play brutto pierwszego dnia uwzględniający HCP klubowy, drabinka matchplay dnia drugiego
Format czasowy: 2 dni, turniej dzienny
Ilość miejsc: 24
Broniący tytułu: Jakub Grzesiuk, Michał Kołubiec (vicemistrz)
Waga punktowa: x 1.4
Turniej GPJ CUP to wyzwanie dla każdego gracza. Pierwszego dnia turnieju rozgrywany jest format stroke play brutto dzięki czemu gracze zostają podzieleni na „czwórki”. Drugi dzień rywalizacji to rozgrywki matchplay każdej z wyłonionych wcześniej „czwórek”. System gry jest podobny do systemu obowiązującego na Klubowych Mistrzostwach Polski czy Mistrzostwa Polski Matchplay. Gracze wewnątrz każdej czwórki będą walczyć ze sobą aby obronić swoje miejsce uzyskane po pierwszym dniu.

Przykładowy schemat gry jednej z „czwórek”:
Gracz z miejsca 1 rozgrywa matchplay z Graczem z miejsca 4 natomiast Gracz z miejsca 2 rozgrywa matchplay z Graczem z miejsca 3.
Jeśli gracz z miejsca 1 przegra swój mecz spada na 4 miejsce i tym sposobem kolejny mecz będzie rozgrywał o miejsce 3 lub zostanie na miejscu 4 jeśli mecz przegra.
Turniej w takiej formie został rozegrany po raz pierwszy w 2014 roku.

Formuła turnieju: stroke play brutto
Format czasowy: 1 dzień, turniej dzienny
Ilość miejsc: 24
Broniący tytułu: Jakub Grzesiuk (brutto), Łukasz Boruc (netto)
Waga punktowa: x 1.0

Nasz turniej Kapitański jest szczególny ponieważ dzięki klasyfikacji finałowej turnieju wyłaniamy kandydatów do roli Kapitana klubu na kolejny sezon. Turniej Kapitański jest turniejem jedno dniowym, najlepsze trzy pierwsze miejsca brutto nagradzane są dodatkowo nominacją na Kapitana – nominację może dostać tylko członek klubu, dodatkowo osoba musi wyrazić chęć startowania w wyborach – jeśli ktoś z nominowanych osób zrezygnuje z kandydowania to nominację dostaje kolejna osoba z finałowej klasyfikacji brutto turnieju. Głosować na nowego Kapitana można w klubie aż do ostatniego turnieju Majors sezonu – Holiday Inn Warszawa Józefów Golf Cup. Każdy członek uprawniony jest do oddania jednego głosu. Nowego Kapitana manager klubu przedstawia na corocznej gali golfa GPJ, a jego kadencja rozpoczyna się z pierwszym dniem nowego sezonu.

Formuła turnieju: stroke play brutto
Format czasowy: 2 dni, turniej dzienny
Ilość miejsc: 48
Broniący tytułu: Jakub Grzesiuk (brutto), Aleksandra Knecht (netto)
Waga punktowa: x 1.5

PGA Tour ma Masters, my mamy Holiday Inn Warszawa Józefów Golf Cup (HIWHGC). Jest to turniej 2 dniowy – runda 1 rozgrywana jest w sobotę w dwóch turach: porannej i popołudniowej, runda 2 a jednocześnie finałowa rozgrywana jest następnego dnia. Flighty podczas 2 rundy podzielone są według wyników z pierwszego dnia, dzięki czemu gracze rywalizują ze sobą w bezpośredni sposób.
Patronem turnieju jest właściciel obiektu Golf Park Józefów – hotel Holiday Inn Warszawa Józefów. Jest on także sponsorem głównych nagród. Najlepszy gracz brutto turnieju Holiday Inn Warszawa Józefów Golf Cup jest nagradzany własną – szytą na miarę – Zieloną Marynarką!, nakładaną podczas specjalnej gali przez gracza który wygrał poprzednią edycję. W dotychczasowych edycjach wygrywali: Marcin Werner (2011), Michał Kołubiec (2012) oraz Jakub Grzesiuk (2013, 2014). Turniej przewiduje zawsze bardzo dużo różnych ciekawych nagród – w trakcie rozgrywane są 4 konkursy Closest to the Pin oraz konkursy dodatkowe poza turniejem. W poprzednich edycjach do wygrania były między innymi wycieczki krajowe i zagraniczne, samochody na weekend, zabiegi SPA oraz zabiegi kosmetyczne, różnego rodzaju alkohole od sponsorów dodatkowych, kosmetyki, i wiele innych.

Ranking Generalny GPJ TOUR:
• Do Rankingu Generalnego GPJ TOUR zakłada się, że liczone będą 2 z 4 najlepszych osiągniętych wyników uzyskanych podczas turniejów typu Majors.
• Wagi punktowe turniejów typu Majors to:

 • x1.3 – JÓZEFÓW OPEN
 • x1.4 – GPJ CUP
 • x1.0 – Turniej kapitański
 • x1.5 – Holiday Inn Warszawa Józefów Golf Cup

• Waga punktowa oznacza że punkty przyznane za turniej graczowi są dodatkowo wymnażane przez tą wagę
• Punkty w finalnej klasyfikacji dostaje pierwsze 48 osób (ostatnie miejsce 48 jest premiowane 1 punktem x1.5)

Uczestnictwo w turniejach:
• Warunkiem uczestniczenia w turnieju jest zapisane się na niego (w domku klubowym lub na stronie internetowej – do 24 godzin przed rozpoczęciem turnieju) oraz wniesienie opłaty turniejowej:
– GPJ CUP

 • 120 zł członkowie /240 zł nie członkowie (za 2 dni rywalizacji)

– JÓZEFÓW OPEN

 • 60 zł członkowie /120 zł nie członkowie (za 1 dzień rywalizacji)

– Turniej Kapitański

 • 60 zł członkowie /120 zł nie członkowie (za 1 dzień rywalizacji)

– Holiday Inn Warszawa Józefów Golf Cup

 • 120 zł członkowie /240 zł nie członkowie (za 2 dni rywalizacji)

W przypadku kiedy osoba zapisuje się na turniej i nie odwoła swojego udziału na minimum 24 godziny
przed rozpoczęciem turnieju musi ona wpłacić równowartość opłaty turniejowej. Osoby które nagminnie łamać będą tą regułę zostaną zdyskwalifikowani z udziału w dalszych turniejach.

Opłata turniejowa zapewnia:

 • Koszyk na driving range
 • Catering w domku klubowym
 • Udział w konkursach podczas turnieju
 • Green fee turniejowe
 • Dodatkowe atrakcje turniejowe
Nazwa turnieju
Data
Wyniki
JÓZEFÓW OPEN28.05.2017GPJ Open- wyniki
TURNIEJ KAPITAŃSKI25.06.2017Turniej Kapitański- wyniki
GPJ CUP15-16.07.2017
HOLIDAY INN GOLF CUP09-10.09.2017