Każda drużyna ma trenera, każda organizacja przewodniczącego a każdy klub golfowy Kapitana. Osobę na którą mogą liczyć członkowie, osobę która działa na rzecz członków, osobę która angażuje się w realizację celów klubu i stworzenia przyjaznej oraz sportowej atmosfery wewnątrz klubu.
Jak wybieramy Kapitana klubu?
Kapitan wybierany jest każdego roku poprzez głosowanie. Nominację do kapitanatu mogą otrzymać jedynie członkowie klubu, wyłonieni w trakcie Turnieju kapitańskiego, rozgrywanego w sierpniu. Na jedną z trzech osób zajmującą najwyższe miejsce w kategorii brutto turnieju można głosować przez dwa tygodnie.Od momentu zakończenia turnieju Kapitańskiego oficjalne ogłoszenie wyników przypada na ostatni turniej Major w sezonie – Holiday Inn Warszawa Józefów Golf Cup. Stanowisko Vice Kapitana przypada osobie, która w losowaniu zdobyła drugą ilość głosów.
Główne obowiązki i zadania Kapitana oraz Vice Kapitana klubu?
To czynne działanie na rzecz klubu i jego członków, a także reprezentowanie i prowadzenie drużyny klubowej we wszelkiego rodzaju rozgrywkach takich jak Klubowe Mistrzostwa Polski. Kapitan jest osobą decyzyjną na wielu frontach, wraz z Komisją Klubową ustala kwestie dotyczące życia klubowego i organizowanych w nim aktywności.
Vice Kapitan klubu ma za zadanie wspierać Kapitana oraz pełnić obowiązki w czasie jego absencji.

W ramach turnieju Kapitańskiego rozegranego w sezonie 2014, odbyło się coroczne głosowanie na Kapitana i Vice-Kapitana klubu Golf Park. W sezonie 2015 funkcje te powierzono:

Meet The Team

HISTORIA KAPITANATU GOLF PARK JÓZEFÓW
Sezon
Kapitan
Vice kapitan
2015Jakub GrzesiukMarcin Werner
2014Jakub GrzesiukMichał Kołubiec
2013Marcin WernerBrak
2012Marcin WernerBrak